Ubytování Valtice - Vila Edith - penzion Valtice

Aktuálně:

Pro naše hosty nabízíme posezení v našem vinném sklípku. Kapacita sklepa 10 osob. Objednat lze 1 den dopředu.
Ubytování Valtice - Vila Edith - penzion Valtice
Ubytování Valtice - Vila Edith - penzion Valtice

Penzion se nachází v historickém centru města Valtice, nedaleko valtického zámku a náměstí. Město leží v nejižnějším cípu Moravy na hranici s Rakouskem, v Lednicko-valtickém areálu zapsaném na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

V bezprostředním okolí penzionu se nachází Pekařství Jozef Bočinec (20metrů), Pivnice U Vlků (20metrů), Nákupní středisko COOP (200metrů), Zámek Valtice a Salon Vín ČR (450metrů), Restaurace U Kapitána (350metrů), Restaurace Tři Grácie a Pizzerie (400metrů), náměstí (400metrů), bankomat České spořitelny (500metrů), Valtické Podzemí (750metrů).

Tipy na výlet

Lednicko-valtický areál

Kolonáda Rajstna - nachází se asi 2 km jihozápadně od Valtic. Funguje jako vyhlídka a je veřejnosti přístupná v návštěvních hodinách. Dá se sem dostat po červené turistické značce nebo autem k parkovišti vzdálenému od objektu 500 m.

Kolonáda Rajstna

Rendez-vous, též zvaný Dianin chrám, se nachází asi 3 km severovýchodně od Valtic. Vede kolem něj červená turistická trasa, spojující Valtice s Lednicí a dále pokračující k Novomlýnským nádržím.

Zámek Lednice, obklopený parkem s Minaretem a Janohradem. V areálu lze navštívit přehlídku dravců. Obcí prochází červená turistická trasa, která vede do Valtic na jihu a k Novomlýnským nádržím na severozápadě. Zelená turistická značka spojuje Lednici s Břeclaví.

Janohrad se nachází asi 4 km východně od Lednice. Ke stavbě, která je v návštěvní hodiny přístupná veřejnosti, se dá dostat po zelené turistické trase. Po Dyji sem jezdí loďky a po prašných cestách koňská spřežení. V hradu se konají svatby.

Chrám Tří Grácií se nachází asi 5 km severovýchodně od Valtic. Leží na červené turistické trase, která spojuje Valtice s Lednicí a dále pokračuje k Novomlýnským nádržím. Interiér je veřejnosti nepřístupný.

Hraniční zámeček se nachází asi 4 km severně od Valtic na modré turistické trase, spojující Valtice s Mikulovem. Funguje v něm luxusní hotel s restaurací.

Appolonův chrám se nachází na návrší u břehu Mlýnského rybníka. Leží na červené turistické trase, spojující Lednici a Valtice, asi 3 km jihovýchodně od Lednice. Interiéry objektu jsou veřejnosti nepřístupné.

 

Město Břeclav

Břeclav je pětadvacetitisícové město, kterým protéká řeka Dyje. Kromě památek v okolí města, které tady zanechali Lichtenštejnové, se můžete podívat i na dva zajímavé kostely přímo ve městě – kostel svatého Václava a kostel Navštívení Panny Marie v městské části Poštorná. Už samotný příjezd do Břeclavi po železnici má své kouzlo. Pokud totiž jedete od Rakouska, můžete si vychutnat cestu, kterou v roce 1839 přijel do českých zemí vůbec první vlak.

Ve městě můžete navštívit muzeum, výstavy v synagoze či Lichtenštejnském domě, kde uvidíte i miniatury Lednicko-valtického areálu. Za zhlédnutí stojí jistě i židovský hřbitov. Ideální je na cestování především kolo. Díky němu se můžete vydat do okolí města, které nabízí klidné lužní lesy se spoustou lichtenštejnských saletů. Navíc se můžete vydat na výlet i lodí po Dyji, a to až k Janohradu, který leží u Lednice.

Areál Pohansko se nachází asi 3 km jižně od Břeclavi. Prochází jím nauční stezka a zelená turistická trasa. Unikátní lužní krajina v JV cípu Lednicko-valtického, mezi řekami Morava a Dyje, u hranic s Rakouskem a Slovenskem. Zdejší lužní lesy prostupují četné vodní kanály, slepá ramena, tůně a louky se staletými duby. Právě v těchto místech bylo v 9. stol. vybudováno jedno z nejrozsáhlejších středověkých hradišť ve střední Evropě, dnes vyhlášené za archeologickou památkovou rezervaci. V roce 1971 zde byla zřízena obora pro chov zvěře, která patří k největším a nejkvalitnějším v České republice.

 

Město Mikulov

Mikulov - historické město ležící uprostřed sluncem zalité krajiny osázené vinicemi, město pyšnící se mnoha památkami, město s vůní jihu. A také centrum Mikulovské vinařské podoblasti, která je se svými bezmála třemi tisíci hektary vinic největší v České republice, ležící na samé hranici se sousedním Rakouskem přibližně 50 km od Brna.

Dominantou podoblasti je Chráněná krajinná oblast a biosférická rezervace Pálava. Pavlovské vrchy patří se svými bělostnými vápencovými skalami, rozkvetlými skalními stepmi, zříceninami hradů a vinnými sklepy v okolních obcích (Horní Věstonice, Perná, Pavlov), k nejnavštěvovanějším místům České republiky.

 

Akvapark Moravia

Aqualand Moravia je nejmodernější zábavní vodní centrum v České republice, naleznete jej v turistické lokalitě jižní Moravy s nádherným výhledem na Pálavu. Nekonečnou zábavu si zde užijí děti i dospělí. Do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách dojedete autem z Valtic za pouhých 20 minut.V areálu na Vás čeká 20 různých tobogánů a skluzavek. Ti nejmenší se mohou vyřádit v dětských bazénech, pokořit šplhací sítě, nebo se vydovádět na skákadlech, či v dětském koutku. Na starší a odvážnější jedince tu pak čekají tobogány, které Vám pořádně vypumpují adrenalin. V létě máte možnost vyzkoušet raritu mezi vodními atrakcemi, a to nejen v České republice, ale celé Evropě - Abyss a Boomerango, které si můžete vychutnat se svým kamarádem na dvoumístném raftu. A co dělat až se vodních atrakcí nabažíte?

24 SAUN A PROCEDUR
Zrelaxujte se ve wellness Forum Romanum, kde si můžete dopřát odpočinek v římských lázních. Čeká tu na Vás bohatý saunový svět, který kromě finské sauny nabízí také tepidarium, infrakabinu, biosaunu, caldarium a mnoho dalších. Můžete si dopřát masáž či zábal těla, balneo koupel v sirné vodě s blahodárným účinkem anebo se zúčastnit saunového ceremoniálu…

 

Ubytování Valtice - Vila Edith - penzion Valtice
Ubytování Valtice - Vila Edith - penzion Valtice

Kalendář akcí Valtice

5.3.2022 od 10.00 do 22.00 hod.
Valtický košt

8.,12.,19. a 26.3.2022
Sobotní večery s cimbálkou ve Valtickém Podzemí

16.4.2022
Velikonoční otevřené sklepy

6. - 7.5.2022
55. Valtické vinné trhy

Ubytování Valtice - Vila Edith - penzion Valtice
Ubytování Valtice - Vila Edith - penzion Valtice

Mapa

Ubytování Valtice - Vila Edith - penzion Valtice